Archiwa kategorii: moda

Kupuj mądrze wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do własnych potrzeb zarówno ciuchy, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności kupców jest różny, a w przypadku sporych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty także mogą sugerować, że zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać typowy zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy towar ma jedynie jej śladowe ilości.
Produkt zrobiony z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z błyskiem.

Śnieżna bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki wyrafinowanym materiałom i ozdobom.
W takowym zestawie biała bluzka ma klasyczny, dopasowany krój i jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są typowo wygięte, lecz proste i usztywnione, co od razu dodaje koszuli elegancji. Stylizacja elegancka jest podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny wzór z materiału. Takowa tkanina nadaje jej lekko ekstrawaganckiego stylu oraz udowadnia, iż zakładająca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na obcasie. My proponujemy brokatowe, srebrne szpilki o topowym, głęboko wyciętym kroju i z asymetrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę po skosie. Oryginalne buty nadają styl innym dodatkom. Szyję zdobi misterny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia dużo połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy eleganckiej stylizacji łącznie z linkami do shopów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przekierowuje na stronę produktu.
tekst dostepny na stronie torebki damskie